Podziękowania dla Skarbnik Miasta

Proszę wpisać wynik dodawania:
Proszę wpisać wynik dodawania:
zdjęcie
Skarbnik Piotrkowa Trybunalskiego po ponad 17 latach pracy na rzecz naszego miasta przechodzi na emeryturę. Podczas XXIV Sesji Rady Miasta pożegnano Wiesławę Łuczak, a radni powołali nową skarbnik.
- Pragnę serdeczne podziękować za zaangażowanie, współpracę i wysiłek. Oprócz pełnego profesjonalizmu pani skarbnik zawsze wykazywała się wyjątkową troską o nasze miasto – dziękował prezydent Krzysztof Chojniak składając równocześnie najlepsze życzenia na lata zasłużonego odpoczynku.
Podczas sesji za lata wspólnej pracy z wyraźnym wzruszeniem dziękowała Wiesława Łuczak.
- Swoją pracę zawsze traktowałam jako misję. Dziękuję za wsparcie, wyrozumiałość i życzliwość. Życzę wielu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym oraz podejmowania samych dobrych decyzji dotyczących miasta.

Radni powołali także nową Skarbnik Miasta. Od 29 lipca za finanse Piotrkowa Trybunalskiego odpowiadać będzie Izabela Wroniszewska, która do tej pory w Urzędzie Miasta pełniła funkcję Audytora Wewnętrznego.
- Nowa Skarbnik Miasta ma bogate doświadczenie w sektorze finansów publicznych, i nie tylko, ponieważ jako księgowa pracowała także w sektorze prywatnym. Posiada wykształcenie zarówno ekonomiczne, jak i prawnicze oraz szereg kursów i certyfikatów. Jako pracownik magistratu wykazała się wieloma cechami, które są niezbędne w pracy skarbnika: konsekwencją, dokładnością oraz starannością. Równocześnie jako mieszkanka naszego miasta posiada szeroką wiedzę na temat Piotrkowa, co jest niezbędne w tej pracy – charakteryzował prezydent Chojniak, podkreślając, że kompetencje oraz doświadczenia dotychczasowej współpracy dają przekonanie, że Izabela Wroniszewska będzie dobrym skarbnikiem miasta.

Podczas dzisiejszej sesji radni przegłosowali także zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej i budżecie miasta na ten rok, wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości, ustalenia lokalizacji inwestycji mieszkaniowej oraz przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania.

Sesję – ze względu na epidemię COVID-19 – zorganizowano w trybie korespondencyjnym. Materiały na sesję radni otrzymali drogą elektroniczną. Z kolei pakiety z imiennymi wykazami głosowań na komisjach oraz na sesji radni odebrali osobiście i w taki sam sposób zwrócili do Urzędu Miasta. Podczas środowej sesji odczytano treści uchwał oraz wyniki głosowań radnych.

Transmisję obrad można zobaczyć poniżej.