Dzisiaj: Niedziela 20 września 2020

Piotrkowianin wicemistrzem Polski

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
zdjęcie
Juniorzy młodsi MKS Piotrkowianin zdobyli srebrny medal mistrzostw Polski w plażowej piłce ręcznej. Zawody rozegrano w Sulejowie.
Po raz pierwszy w swojej 23-letniej historii MKS Piotrkowianin może cieszyć się z medalu mistrzostw Polski. Przepiękną niespodziankę sprawili zawodnicy Piotrkowianina w finałowym turnieju o mistrzostwo Polski juniorów młodszych w plażowej piłce ręcznej, który odbył się w Sulejowie. Podopieczni Mariusza Śpiewaka i Kamila Wasilewskiego okazali się czarnym koniem turnieju - wywalczyli wicemistrzostwo Polski.

Już samo wyjście z grupy eliminacyjnej było dużym sukcesem naszej drużyny. Nasi zawodnicy nie zamierzali na tym poprzestawać. Sensacyjnie w półfinale MKS Piotrkowianin wygrał z Anilaną Łódż i tym samym zapewnił sobie przynajmniej srebrny medal. W finale lepsi okazali się zawodnicy Autoinwest SAS Gdańsk, ale srebrny medal wywalczony na sulejowskiej plaży smakuje jak złoty. Organizatorzy turnieju docenili Patryka Grzesika, który został MVP Turnieju Finałowego.

Piotrkowianin w Sulejowie wystąpił w następującym składzie: Jan Fijałkowski, Mikołaj Kołodziejski, Patryk Grzesik, Jakub Gaj, Tymoteusz Galuś, Kacper Grzejdziak, Jakub Krzyżak, Filip Kosiński, Jakub Dróżdż, Mikołaj Nowak.
← powrót