Dzisiaj: Niedziela 20 września 2020

Rondo u zbiegu ul. Dmowskiego, Żelaznej, Górnej i Armii Krajowej będzie nosić nazwę „Bitwy Warszawskiej 1920”. To hołd Piotrkowa Trybunalskiego dla bohaterów wojny polsko-bolszewickiej w setną rocznicę „Cudu na Wisłą”.
Zakończył się remont ul. Grota-Roweckiego. Droga zyskała nową jakość na odcinku, od ul. Dąbrowskiego do ul. Sienkiewicza.
Już po raz trzynasty w Piotrkowie Trybunalskim organizowany jest konkurs Nowa Elewacja. Udział w nim mogą wziąć właściciele budynków, którzy w tym roku wyremontują swoje nieruchomości.
21 tysięcy bylin posadzono w listopadzie 2018 roku na dachu piotrkowskiej Mediateki 800-lecia. Rośliny przyjęły się i stworzyły wyjątkową mozaikę.
Od poniedziałku piotrkowianie mogą składać propozycje do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Przyjmowanie wniosków potrwa do 11 września.
W środę (26.08) w Urzędzie Miasta odbędzie się XXVI Sesja Rady Miasta. Ze względu na epidemię koronawirusa obrady zostaną zorganizowane w sposób korespondencyjny.

Od najbliższej niedzieli (30 sierpnia) wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy dla wszystkich linii autobusowych MZK. Zmienie ulegną godziny odjazdów i przebieg tras.
Na gruntownie przebudowywanej ulicy Pereca wylewane są ostatnie warstwy asfaltu. Do zakończenia inwestycji pozostało jedynie urządzenie zieleni oraz ustawienie ławek.
Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Oddział w Piotrkowie Trybunalskim zmienia siedzibę. Od 1 września funkcjonowało będzie przy ul. Wojska Polskiego 2 (dawny budynek szpitala św. Trójcy, I piętro).

Rozpoczęła się budowa wodociągu i kanalizacji sanitarnej w ul. Staszica. Wprowadzono tymczasową organizację ruchu a droga została zamknięta dla ruchu. Dojazd jest możliwy wyłącznie do posesji.