Dzisiaj: Niedziela 20 września 2020

Wydano alert pogodowy 3-go stopnia dla województwa łódzkiego. Dzisiejszej nocy uważajmy na burze z silnym wiatrem i gradem. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności.
40 lat temu rodziła się „Solidarność” – pierwszy niezależny związek zawodowy w PRL. To wydarzenie było kluczową podwaliną pod przemiany ustrojowe naszego kraju na przełomie lat dziewięćdziesiątych XX wieku.
Kolejna placówka oświatowa w naszym mieście bogaci się o atrakcyjny kompleks sportowo-rekreacyjny. Dobiegają końca prace przy budowie boisk i placu rekreacyjnego przy SP 11.
1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. Tuż przed startem zajęć w magistracie zorganizowano naradę dyrektorów piotrkowskich placówek oświatowo-wychowawczych. Spotkania zdominował temat COVID-19 i zapewnienia bezpieczeństwa uczniom, nauczycielom i pracownikom.
Blisko 50 laptopów miasto przekaże dzieciom z piotrkowskich rodzin zastępczych. W czwartek pierwsze komputery trafiły do beneficjentów.
Urząd Miasta ogłosił przetarg na wywóz i zagospodarowanie odpadów komunalnych. Najprawdopodobniej od nowego roku za śmieci zapłacimy więcej niż do tej pory.
27-08-2020

Będzie wiało

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem, który od godzin południowych może występować w Piotrkowie Trybunalskim. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

W piotrkowskiej Mediatece 800-lecia można podziwiać rzeźbę wykonaną z balonów. Wyjątkowa instalacja przedstawia scenę z „Balladyny” Juliusza Słowackiego.
Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony ostrzega przed burzami z gradem oraz silnym wiatrem, które w godzinach popołudniowych mogą występować nad Piotrkowem Trybunalskim. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.
26 sierpnia 2008 roku zmarł ks. Tadeusz Pecolt, Honorowy Obywatel Piotrkowa Trybunalskiego. W 12. rocznicę śmierci uczciliśmy pamięć zasłużonego mieszkańca naszego miasta.