Dzisiaj: Niedziela 20 września 2020

9 września zapraszamy do sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury na wyjątkowy spektakl muzyczny „Pieśń nad Pieśniami” w wykonaniu zespołu integracyjnego Teatru EXIT z Krakowa.
Przypomnijmy, że od 30 sierpnia w życie wszedł nowy rozkład jazdy autobusów MZK. Zmianie uległy godziny odjazdów „emzetek” oraz przebieg niektórych tras.

81 lat temu rozpoczęła się II wojna światowa – najtragiczniejszy konflikt zbrojny w historii całego świata. 1 września wspominamy bohaterów walczących o wolność naszego kraju.
Piotrków Trybunalski rozpoczyna walkę o miano „Rowerowej Stolicy Polski”. Zachęcamy do kręcenia kilometrów dla naszego miasta. Dla najaktywniejszych rowerzystów przygotowaliśmy nagrody.
11 tysięcy 223 uczniów w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczyna dziś nowy rok szkolny. 600 z nich to dzieci, które 1 września 2020 roku rozpoczynają swoją przygodę z edukacją.
W Piotrkowie zakończyła się akcja mycia i dezynfekowania wiat przystankowych należących do miasta.
Ponad 37 tys. maseczek oraz blisko 10 tys. litrów płynów dezynfekcyjnych trafiło do piotrkowskich szkół i placówek oświatowych przed nowym rokiem szkolnym.
1 września w naszym kraju obchodzić będziemy 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamięć bohaterów walk o wolność Ojczyzny uczcimy także w Piotrkowie Trybunalskim.
1 września rozpoczyna się Powszechny Spis Rolny 2020. Spis potrwa do 30 listopada 2020 r. Zachęcamy wszystkich rolników do samospisu, którego można dokonać za pośrednictwem internetu lub telefonicznie.
31-08-2020

Grant dla DPS-u

Piotrków Trybunalski pozyskał grant w wysokości blisko 360 tys. złotych. Pieniądze trafią m.in. do pracowników piotrkowskiego Domu Pomocy Społecznej.