Dzisiaj: Niedziela 20 września 2020

Trwa drugi etap modernizacji ul. Wojska Polskiego. Prace prowadzone są na fragmencie od ul. Polnej do Al. Armii Krajowej.
Piotrkowskie Koło nr 12 Polskiego Związku Wędkarskiego świętuje w tym roku 70-lecie swojego istnienia. Uroczystości jubileuszowe zorganizowano w miniony piątek (4.09).
Szkoła Podstawowa nr 10 oraz Miejski Ośrodek Kultury podpisali porozumienie o współpracy. Dzięki niemu w „dziesiątce” powstanie klasa artystyczna. Pierwsze zajęcia odbędą się w połowie miesiąca.
O około 260 metrowy odcinek ścieżki rowerowej i chodnika wzbogaci się ul. Dmowskiego. Inwestycja będzie realizowana na części, od ul. Iwaszkiewicza do ul. Górniczej.
O kolejne dwa bloki, budowane przez miasto, wzbogaci się osiedle 800-lecia. W budynkach powstających w formule TBS zamieszka 56 rodzin.
3 września 1995 roku zmarła Dorota Piesik, Honorowy Obywatel Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. W rocznicę śmierci miejsce spoczynku kobiety odwiedzili przedstawiciele władz miasta.
W Szkole Podstawowej nr 2 trwa remont stołówki i kuchni. Inwestycja realizowana jest w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”.
Do 11 września można składać propozycje do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. W tym roku do dyspozycji mieszkańców jest 2 mln 434 tys. złotych.
Dwudziestu trzech piotrkowskich pedagogów awansowano na stopień nauczyciela mianowanego. Uroczystość odbyła się w środę (2.09) w Urzędzie Miasta.
Trwa modernizacja ul. Broniewskiego. Roboty skupiają się na budowie nowych chodników oraz zatok postojowych.