Dzisiaj: Niedziela 20 września 2020

Niewiele ponad 14 godzin pozostało do zakończenia terminu składania propozycji do Budżetu Obywatelskiego 2021. Do tej pory do magistratu wpłynęło 17 wniosków.
Prace przy budowie wodociągu i kanalizacji sanitarnej w ul. Staszica idą pełną parą. Roboty obejmują wykonanie około 10 przyłączy oraz modernizację drogi. Koniec prac zaplanowano na październik.

Blisko 358 tys. złotych pozyskał Piotrków w ramach programu „Łódzkie Pomaga”. Fundusze przeznaczone zostaną na wsparcie dla Domu Pomocy Społecznej w czasie epidemii koronawirusa.
W sobotę (12.09) w auli Mediateki 800-lecia odbędzie się projekcja filmu „1920 Bitwa Warszawska”. Produkcja pokazuje historię jednej z najważniejszych bitew w dziejach świata.
W połowie września rozpocznie się remont ulicy Rakowskiej. Prace prowadzone będą na odcinku od ul. Miast Partnerskich do ul. Logistycznej.
Do końca września przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych mają czas na zapłatę trzeciej raty opłaty za korzystanie z posiadanych zezwoleń.
1 września rozpoczął się Powszechny Spis Rolny 2020. Rolnicy, którzy chcieliby dokonać samospisu, a nie mają dostępu do internetu, mogą zrobić to w Urzędzie Miasta.
Obowiązkiem każdego właściciela nieruchomości jest jej przyłączenie do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej. Nie dotyczy to posesji, które wyposażone są w prawidłowo działającą przydomową oczyszczalnię ścieków.
Pięć projektów zgłosili oo tej pory piotrkowianie do Budżetu Obywatelskiego 2021. Propozycje można składać do piątku (11.09).
Już w środę (9.09) odbędzie się wyjątkowy spektakl muzyczny „Pieśń nad Pieśniami” w wykonaniu zespołu integracyjnego Teatru EXIT z Krakowa. Wstęp za okazaniem bezpłatnych wejściówek, które można odebrać w Miejskim Ośrodku Kultury.