„100. rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Piotrkowianie wobec wojny polsko-rosyjskiej 1919-1921” to tytuł nowej wystawy, którą można oglądać w parku św. Jana Pawła II.
Od piątku, 14 sierpnia można oglądać wystawę plenerową pt. „Tu rodziła się Solidarność”, która stanęła przy Mediatece 800-lecia (wejście główne). Ekspozycja składa się z kilkunastu plansz.
Juniorzy młodsi MKS Piotrkowianin zdobyli srebrny medal mistrzostw Polski w plażowej piłce ręcznej. Zawody rozegrano w Sulejowie.
W tym roku obchodzimy stulecie Bitwy Warszawskiej, uznawanej za jedno z najważniejszych starć militarnych w historii świata. Bohaterów walk z bolszewicką nawałnicą uczcimy także w Piotrkowie.
Już za kilkanaście dni środowisko piłkarskie cieszyć się będzie z boiska ze sztuczną nawierzchnią, jakie budowane jest na stadionie miejskim "Concordia". To pierwsze tak duże boisko z syntetyczną trawą w mieście.
Tegoroczna edycja Memoriału Krzysztofa Kazimierskiego będzie miała wyjątkowy charakter. Ze względu na pandemie COVID-19 odbędzie bez udziału kibiców. Organizatorzy mają nadzieję, że widzowie zasiądą na wirtualnej trybunie, tj. za pośrednictwem internetu.
Na stadionie miejskim "Concordia" po raz pierwszy zakwitły dwa jadalne kasztany, które wkopano w kwietniu 2016 roku. Był to symbol nawiązującej się współpracy Piotrkowa Trybunalskiego a chorwacką Petrinją.
Rewitalizacja Starego Miasta to m.in.: remonty kamienic. Odbudowujemy nie tylko tkankę mieszkaniową, ale poprawiamy warunki lokalowe organizacji pozarządowy korzystających z miejskiego zasobu.
Aż w czterech kategoriach piotrkowianie będą mogli zgłaszać projekty w ramach budżetu obywatelskiego 2021. Od 24 sierpnia rusza przyjmowanie wniosków.
Paweł Brudziński uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo -Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie będzie reprezentował nasze miasto w turnieju umiejętności zawodowych „Euroskills 2020”. Zawody odbędą się w austriackim Grazu.