ODA zaprasza na wystawę

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 4 =
zdjęcie
„Rzeka” - to tytuł najnowszej wystawy malarstwa, której wernisaż odbędzie się w piątek (17.07) o godz. 19.00 w Ośrodku Działań Artystycznych.
Na najnowszej wystawie w Ośrodku Działań Artystycznych będzie można oglądać prace Sebastiana Wywiórskiego.
Jak mówi sam autor od dłuższego czasu sięga po szersze spektrum form wizualnych przybierających obok jakości malarskich formę ruchomych, przestrzennych obiektów i instalacji. - Istotne dla mnie jest analizowanie i wykorzystywanie dawnych technik, w tym malarskich, ale równocześnie projektów konstrukcyjnych i mechanicznych oraz zestawianie ich w formie obiektów kinetycznych. W moich realizacjach, konstrukcyjny i mechaniczny świat techniki spaja się ze światem przekazu wizualnego, w tym mocno wiąże się z dawnymi technikami malarskimi, które stanowią istotny i fascynujący mnie fragment kultury – wyjaśnia Sebastian Wywiórski.

Sebastian Wywiórski w latach 1996–2001 studiował na Wydziale malarstwa w pracowni prof. Sławomira Karpowicza w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, którą ukończył z wyróżnieniem. W 2010 roku uzyskał stopień doktora. Był stypendystą Prezydenta Miasta Krakowa oraz Fundacji Grizella. Zrealizował liczne wystawy indywidualne, między innymi w Krakowie, Warszawie, Berlinie, Frankfurcie, Poczdamie oraz brał udział w wielu wystawach zbiorowych w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Japonii. Od 2010 roku pracuje na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
Sebastian Wywiórski uhonorowany został wyróżnieniem członków jury V Piotrkowskiego Biennale Sztuki za cykl kinetycznych prac „Próba utrwalenia czasu”, „Tarkowski – Lem” i „Pojemnik następstwa zdarzeń 3”.

Wernisaż wystawy odbędzie się w najbliższy piątek (19.07) o godz. 19.00 17 lipca 2020 r., godz. 19:00. W ODA, ul. Dąbrowskiego 5.
Wystawa czynna będzie do 30 sierpnia.
← powrót