Dzisiaj: Niedziela 20 września 2020

Budowlanka szykuje się na „Euroskills 2020”

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
9 + 3 =
zdjęcie
Paweł Brudziński uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo -Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie będzie reprezentował nasze miasto w turnieju umiejętności zawodowych „Euroskills 2020”. Zawody odbędą się w austriackim Grazu.
Środek wakacji, a w „Budowlance” pełną parą trwają przygotowania do międzynarodowych zawodów Euroskills. W tym roku nasz kraj będzie reprezentowało szesnastu zawodników, w tym Paweł Budziński, uczeń piotrkowskiej „Budowlanki”. Wystąpi on w konkurencji tynkarstwo i sucha zabudowa.
- W trudnych czasach pandemii tylko niektóre branże trzymają się mocno, w tym budowlana, która nie stanęła nawet na chwilkę – mówi Edyta Wiernicka, dyrektor „Budowlanki”. - Mamy nadzieję, że nic nie zatrzyma Pawła i już niedługo usłyszycie o kolejnym sukcesie „Budowlanki”.
Podczas tegorocznych zawodów wystąpi również nauczyciel praktycznej nauki zawodu p. Mariusz Skowronek, który uzyskał uprawnienia międzynarodowego sędziego.

Poziom zawodów jest bardzo wysoki. Zawodnicy będą pracować nieustannie po 6 - 8h dziennie, a ich zmagania będą obserwowane przez odwiedzających, w tym komisję sędziowską oraz sponsorów i pracodawców.
- Podczas zawodów zawodnicy otrzymują informacje i polecenia tylko w języku angielskim – dodaje dyrektor Wiernicka, podkreślając że Paweł na przygotowania poświęcił cały swój wolny czas podczas wakacji.

Ostatni raz Polska uczestniczyła w zawodach Euroskills w 2018 roku. Wówczas nasz kraj reprezentowało 7 zawodników, w tym 2 z "Budowlanki".

***
Galeria zdjęć
zdjęcia od 1 do 4: Paweł Brudziński, uczeń "Budowlanki" w trakcie przygotowań do zawodów.
← powrót