Dzisiaj: Czwartek 09 lipca 2020

Od kilku miesięcy trwa modernizacja ulicy Broniewskiego. Prace są już mocno zaawansowane i wielkimi krokami zbliżają się ku końcowi.
Sześć piotrkowskich par świętowało w środę (8.07) jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Uroczystość Złotych Godów zorganizowano w Urzędzie Stanu Cywilnego.
Osoby ubiegające się o mieszkanie z zasobu gminnego (mieszkalne lub socjalne) do 31 sierpnia muszą złożyć ponowny wniosek do weryfikacji. Niezłożenie dokumentu będzie równoznaczne ze skreśleniem z listy.
Troje uczniów I Liceum Ogólnokształcącego otrzymało stypendia marszałka województwa łódzkiego. Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 25 czerwca w Łodzi.
Miasto rozbudowuje bazę sportową o kolejne obiekty. Tym razem kompleks sportowo-rekreacyjny powstaje przy Szkole Podstawowej nr 11.
W związku z otwarciem ulicy Wojska Polskiego od dziś (7.07) zmianie uległa trasa objazdu autobusów komunikacji miejskiej. Zapraszamy do zapoznania się nowym rozkładem jazdy.
Zakończył się pierwszy etap modernizacji ul. Wojska Polskiego. W poniedziałek kierowcy pojechali już odcinkiem od torów PKP do ronda przy skrzyżowaniu z ul. Polną i „starą” Łódzką.
Ruszył nabór wniosków do programu „Moja Woda”, w którym można pozyskać do 5 tys. zł dotacji na przydomowe instalacje, zatrzymujące wody opadowe lub roztopowe.
Do 8 lipca w Piotrkowie Trybunalskim trwa nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych, którzy będą pracować przy Powszechnym Spisie Rolnym.

Mediatekę doceniają nie tylko piotrkowianie, ale wszyscy ją odwiedzający. Tym razem słowa uznania oraz wsparcia dla piotrkowskiego centrum nauki i kultury wyraził Wojciech Murdzek, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.