DSC_4919
O kilkadziesiąt miejsc parkingowych wzbogaci się jeszcze w tym roku ulica Wojska Polskiego. To odpowiedż władz miasta na apele mieszkańców zgłaszanych ws. budowy parkingu w pobliżu wiaduktu kolejowego.
aA
1 października przypada 8. edycja ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. W naszym mieście ten wyjątkowy dzień będziemy świętować w Mediatece 800-lecia. Już w sobotę, w godz. 17.00-22.00 pracownicy książnicy przygotowali dla wszystkich wiele ciekawych atrakcji. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "To się musi powieść".
DSC_4793
Za nami 55. Sesja rady Miasta. Podczas wczorajszych (26.09) obrad radni m.in. zapoznali się z aktualną sytuacją finansową miasta oraz prognoża na najbliższe lata, a także zdecydowali o ustaleniu podatku od nieruchomości na 2023.
IMG_2095
W sobotę (24.09) swój okrągły XX jubileusz świętowała Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jana Bosko. Tego dnia świętowano również jubileusz V-lecia funkcjonowania Stowarzyszenia Lokalnego Salezjańskiej Organizacji Sportowej Rzeczypospolitej Polskiej im. św. Jana Bosko w Piotrkowie.
0817983d2e6a804e8ca9a56b3e3bae15
Wczoraj (25.09) na terenie stanicy harcerskiej w Trzech Morgach odbyło się uroczyste wręczenie sztandaru dla Hufca ZHP Piotrków Trybunalski. Uroczystości rozpoczęły się polową mszą świętą, podczas której poświęcony został nowy proporzec.
pieniadze-dlug-fot-shutterstock-37391782
Ministerstwo Finansów podniosło górne stawki podatku od nieruchomości. Ciężkie czasy dla samorządów spowodowane galopującą inflacją, drastycznymi podwyżkami cen oraz zmianami podatkowymi, które uderzają w dochody samorządów (PIT) powodują, że stawki podatku w naszym mieście – muszą ulec zmianie. Dotychczas regulacja tego podatku odbywała się o wskaźnik poziomu inflacji. Aktualna zmiana - z wyjątkiem jednej stawki - jest mniejsza od wskaźnika inflacji.
sesja-szablon-1-1642754037
Po raz pięćdziesiąty piąty w tej kadencji samorządu obradować będą piotrkowscy radni. Sesja odbędzie się w poniedziałek (26 września) o godz. 18:00.

moj
 Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego zaprasza dzieci i młodzież do udziału w V edycji konkursu plastycznego „Mój zielony Piotrków”.

sleedpol
Wczoraj (21.09), w Mediatece 800-lecia odbyła się debata społeczna pod nazwą Bezpieczeństwo w sieci - nasza wspólna sprawa. Wystąpienia prelegentów z ramienia policji oraz przedstawicieli instytucji zajmujących się działaniami profilaktycznymi, skierowane były do seniorów oraz młodzieży szkół ponadpodstawowych. Wydarzenie odbywało się pod honorowym patronatem prezydenta Krzysztofa Chojniaka.
DSC_4397
Magdalena Markiewicz została laureatką 47. Złotej Wieży Trybunalskiej.  Uroczyste wręczenie statuetki odbyło się w środę (21.09) w Zamku Królewskim