Dzisiaj: Wtorek 19 paździenika 2021

Aktualności

DSC_2076
Rozpoczęło się frezowanie wewnętrznych pasów na obu jezdniach ulicy Sulejowskiej, na odcinku od ronda Bugaj do granic miasta. W związku z powyższym wytyczono objazdy dla kierowców jadących na osiedle Wierzeje i ul. Kleszcz.
Sieradzka
W nocy z soboty na niedzielę pewien mieszkaniec Piotrkowa postanowił zaznaczyć swoją obecność na ulicy Sieradzkiej przyklejając na znaku drogowym grafikę nawiązującą swoim symbolem do jednego z łódzkich klubów sportowych. Został złapany na gorącym uczynku i ukarany mandatem.
zzzzz — kopia
Instytut Zdrowia MEDICALL zaprasza mieszkańców Piotrkowa oraz powiatu piotrkowskiego do do udziału w projekcie utrzymania aktywności zawodowej poprzez dietę i ćwiczenia pn: „Odchudzamy Łódzkie”.
dsc6290-1628684080-1630043130.-1631014479
W Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta rozstrzygnięto przetarg na remont drogi wewnętrznej od Przedszkola Samorządowego nr 7 do Powiatowego Urzędu Pracy.
DSC_1921
Uroczystą mszą świętą oraz złożeniem kwiatów pod pomnikiem uczciliśmy pamięć o bł. ks. Jerzym Popiełuszce. W tym roku przypada 37. rocznica śmierci legendarnego duszpasterza „Solidarności”.
1
Za nami wyjątkowy wieczór z kabaretem Hrabi, jaki odbył się w piątkowy wieczór w ramach Trybunałów Uśmiechu 2021. Przed nami jeszcze dwa dni festiwalu.
DSC_0034
Dziś przypada 43. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Na rocznicę tego wydarzenia świętujemy w naszym kraju "Dzień papieski". 
Trybunały 2021
Premierą filmu dokumentalnego poświęconego ś.p. Elżbiecie Łągwie-Szelągowskiej inicjatorce piotrkowskich Trybunałów Uśmiechu zainaugurowano tegoroczną odsłonę festiwalu. Przed nami jeszcze trzy dni ze sztuką kabaretowo-teatralną.
DSC_1897
17 października 2020 roku w wieku 86 lat zmarł Rafał Orlewski, Honorowy Obywatel Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Z okazji pierwszej rocznicy śmierci harcmistrza, polonisty, poety i wychowawcy wielu pokoleń młodzieży prezydent Krzysztof Chojniak wraz z radną Moniką Terą złożyli kwiaty na grobie zmarłego.
DSC_1833
Trwa remont konserwatorski murów obronnych znajdujących się przy placu Niepodległości oraz przylegających do nich schodów prowadzących w kierunku ul. Łaziennej-Mokrej. Odrestaurowanie fortyfikacji jest uzupełnieniem zakończonej niedawno kompleksowej modernizacji placu Niepodległości.