Dzisiaj: Niedziela 27 listopada 2022

Wystawa twórczości Józefa Jakubczyka w ODA

Proszę określić gdzie leży problem:
3 + 7 =
Link
3 + 7 =
jakubczyk plakat 4(1) — kopia
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza w najbliższy piątek (16.09) na wystawę tkanin, malarstwa i fotografii Józefa Jakubczyka z okazji jubileuszu 40-lecia pracy artystycznej. Początek wernisażu o godz. 19.00 w Galeria ODA (ul. Sieradzka 8).
 
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza w najbliższy piątek (16.09) na wystawę tkanin, malarstwa i fotografii Józefa Jakubczyka z okazji jubileuszu 40-lecia pracy artystycznej. Wystawa „Jakubczyk & uczniowie” dla zwiedzających czynna będzie do 16 października.

Józef Jakubczyk urodził się w Poświetnem nad Pilicą w 1954 r. Po ukończeniu Liceum Plastycznego w Kielcach podjął studia w PWSSP w Łodzi (obecnie Akademia Sztuk Pięknych), gdzie w 1979 r. uzyskał dyplom na wydziale Wzornictwa. W latach 1981–1989 r. pracował jako projektant tkanin odzieżowych w Zakładach Przemysłu Wełnianego „Tomtex” w Tomaszowie Mazowieckim. Od 1990 r. zajmował się wyłącznie artystyczną działalnością twórczą w dziedzinie tkaniny artystycznej (gobelinu) i malarstwa. Prace artysty prezentowane były na 106 wystawach indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych.
Szczególne miejsce zajmuje tu Francja, w której wystawiał prace prawie we wszystkich wielkich miastach, od Paryża, przez Lyon, Lille po Bordeaux i Tuluzę, a także w wielu mniejszych ośrodkach, ale niezwykle ważnych dla kultury, takich jak: La Chaise-Dieu, Rocamadour, Aigues-Mortes czy Soreze. W latach 2009, 2010 brał udział w Salon de la Nationale des Beaux-Arts, Carrousel du Louvre w Paryżu, a w 2019 r. w Salon Grands Formats w Saint-Raphael, gdzie otrzymał złoty medal za tkaninę „Akt”. W 2018 r. otworzył swoje stałe atelier w Prowansji – w Tourrettes (VAR).
Jako mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego zawsze pamiętał o swoim mieście promując je w katalogach ze swoimi dziełami, udzielając informacji o miejscu, w którym żyje i tworzy a także poprzez działalność wystawienniczą. Tegoroczna prezentacja będzie jego szóstą wystawą indywidualną w murach Galerii przy ulicy Sieradzkiej.

Obecnie coraz więcej czasu przeznacza na fotografowanie natury, która jest dla niego jak zawsze nieograniczoną inspiracją, a także prowadzi działalność edukacyjną w Gminnym Ośrodku Kultury w Kleszczowie oraz Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie dzieli się z adeptami swoim doświadczeniem, umiejętnościami i spojrzeniem na sztukę. Prywatnie jest mężem, ojcem trójki dzieci i aktywnym dziadkiem siedmiorga wnucząt.

Początek wernisażu o godz. 19.00 w Galeria ODA (ul. Sieradzka 8).
 
 
← powrót