Rozstrzygnięto ekologiczny konkurs

DSC_0431 (1280x903)
Dziś (4.12) w Urzędzie Miasta wręczono nagrody w konkursie „Przyłącz się do Piotrkowskich - jak kanalizacja sanitarna przyczynia się do ochrony przyrody?”.
- Biorąc udział w tym konkursie dowiedzieliście się, co naszemu miastu dał projekt „Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków”. Wiecie już, że żyjemy w zdrowszym środowisku i pijemy czystszą wodę. Wyróżnieniem będą nie tylko nagrody, ale także prezentacja waszych prac na pokonkursowej wystawie – takimi słowami prezydent Krzysztof Chojniak zwrócił się do laureatów konkursu „Przyłącz się do Piotrkowskich - jak kanalizacja sanitarna przyczynia się do ochrony przyrody?”, którym dziś (4.12) wręczył nagrody.

Na konkurs, który skierowany był do uczniów szkół podstawowych, wpłynęło blisko 100 prac z siedmiu szkół. Uczniowie klas I-III mieli za zadanie przygotować pracę plastyczną, z kolei ich starsi koledzy zrobić fotografię.

Jury przyznało trzy główne nagrody oraz wyróżnienia w każdej kategorii.
W konkursie plastycznym zwyciężył Marcel Janakiewicz (Szkoła Podstawowa nr 8). Druga nagroda trafiła do Igora Opasa (Szkoła Podstawowa nr 12), a trzecie miejsce zajęła Julita Gajecka (Szkoła Podstawowa nr 3).
Ponadto wyróżnienia otrzymali: Natalia Mądra (Szkoła Podstawowa nr 10), Wiktoria Brzostocka, Nadia Wójcik, Patryk Kuśmierski, Bartłomiej Adamek (Szkoła Podstawowa nr 12), Andżelika Ostrowska (Szkoła Podstawowa nr 3) oraz Mikołaj Kowalski (Szkoła Podstawowa nr 5).

Z kolei najlepszymi fotografami okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12. Zwyciężyła Barbara Pruszczyk przed Julią Kuchta oraz Julią Maciąg.
Wyróżnienia przypadły: Wiktorii Dudar (Szkoła Podstawowa nr 5), Zuzannie Skalik (Szkoła Podstawowa nr 12) oraz Jędrzejowi Skalikowi (Szkoła Podstawowa nr 12).
Nagrodzone prace można obejrzeć TUTAJ.