Dzisiaj: Wtorek 27 września 2022

Półmetek wakacji z OEA MOK za nami

Proszę określić gdzie leży problem:
1 + 1 =
Link
1 + 1 =
294892933_807052987323140_5625755726656717454_n
Kolejny tydzień wakacji z OEA MOK już za nami. Jaki był? Jak zawsze artystyczny, ciekawy i co najważniejsze, upłynął dzieciakom w radosnej atmosferze.
 
Uczestnicy letniego wypoczynku mogli liczyć na ciekawe zajęcia w Ośrodku Edukacji Artystycznej. Tu pod okiem instruktorów dzieci rozwijały swoje muzyczne, plastyczne i fotograficzne pasje. Było także spotkanie z teatrem, na które zabrał dzieci łódzki Teatr Pacuś. Widzowie mogli obejrzeć spektakl pt. „Czarodziejskie okulary”. Niezwykłą bajkę o miłości i odwadze obejrzały dzieci podczas środowego seansu filmowego o gorąco brzmiącym tytule ”Niezgaszalni”. Tydzień podsumowała wycieczka, a był to bez wątpienia najciekawszy punkt minionego tygodnia. Odwiedziny ultranowoczesnego planetarium EC1 w Łodzi pozostaną na pewno długo w pamięci dzieciaków. Tych niezapomnianych chwil dostarczył sam Karol Darwin, który zabrał dzieci w niesamowitą podróż inspirowaną życiem przyrodnika. Po obejrzeniu tego seansu już nikt nie miał wątpliwości, jak powstają nowe gatunki roślin i zwierząt, a wszystko to z wykorzystaniem najnowszych technologii, w najwyższym standardzie. Ciekawostką dla dzieci był nie tylko sam temat filmu, ale przede wszystkim sposób jego prezentacji. Film wyświetlany był na okrągłej kopule, przez co widz miał wrażenie, że obraz otacza go z każdej niemal strony. Dzieci nie kryły swojego zadowolenia, a potwierdzeniem tego były brawa, które rozległy się tuż po seansie.
Minęła już połowa wakacji, ale to nie koniec wakacyjnej laby. Przed nami jeszcze miesiąc artystycznych warsztatów i atrakcji.
← powrót