Dzisiaj: Wtorek 27 września 2022

Półmetek półkolonii w „Bartku”

Proszę określić gdzie leży problem:
1 + 4 =
Link
1 + 4 =
1
Półkolonie organizowane przez Środowiskową Świetlicę Socjoterapeutyczną „Bartek” są już na półmetku. Czas mija szybko, ponieważ wypełniony jest ogromną ilością ciekawych oraz wartościowych zajęć.
 
- Za nami drugi turnus letnich półkolonii w Środowiskowej Świetlicy Socjoterapeutycznej "Bartek". W tym roku wypoczynek dla dzieci i młodzieży organizowany jest w 4 lokalach: Świetlicy Bartek, ul. Norwida 4 oraz 3 oddziałach: Promyk (ul. Wojska Polskiego 54), Tęcza (ul. Pawlikowskiego 1), Piątka (al. 3 Maja 23) -  wylicza Eliza Gałas, dyrektor świetlicy i dodaje - W każdym turnusie uczestniczy łącznie około setka dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 15 lat.

Organizowany przez świetlicę wypoczynek to ciekawa alternatywa dla dzieci, które podczas wakacyjnego okresu nie wyjeżdżają z miasta.
W czasie drugiego turnusu zorganizowano m.in. wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego w Sulejowie, sportowe atrakcje na basenie i kortach tenisowych. Nie zabrakło świetnej zabawy w Centrum Rozrywki Fun City czy w czasie warsztatów artystycznych w OEA Miejskiego Ośrodku Kultury.
Dzięki zajęciom z P. Andrzejem Tomickim z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, uczestnicy półkolonii zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa podczas pobytu nad zbiornikami wodnymi. Wycieczki do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej przybliżyły trudną i bardzo odpowiedzialną pracę strażaków. Natomiast w czasie wizyt w kinie Helios dzieci obejrzały wzruszający film "Chłopiec z chmur" i wspaniałą bajkę "Niezgaszalni". Okres wakacji to czas integracji z dziećmi z Ukrainy, które również uczestniczyły w drugim turnusie półkolonii.
← powrót