Otwarcie dwóch wystaw w ODA

Proszę określić gdzie leży problem:
1 + 8 =
Link
1 + 8 =
ODA wystawy
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza jutro (04.08) na wernisaż dwóch wystaw: Rafała Urbańskiego „Ślad Cyfrowy #3 Engramy” oraz Katriny Sadrak „Imago Mundi #2 Konstrukty”. Początek o godz. 18.00 oraz 19.00. 
 
Wystawa Rafała Urbańskiego „Ślad cyfrowy #3 – Engramy”- pokazywana w galerii ODA ART w Piotrkowie Trybunalskim to trzecia i ostatnia część projektu prezentowanego w galerii BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim we wrześniu 2021 roku (Ślad cyfrowy) i galerii ZPAP Tycjan w Kielcach w czerwcu 2022 roku (Ślad cyfrowy #2 – Martwe piksele). Cykl wystaw podejmuje temat tzw. śladu cyfrowego (z ang. Digital Footprint). Każdy z nas korzystając z Internetu na różnorodnych urządzeniach elektronicznych, pozostawia swój ślad cyfrowy, artysta zwraca uwagę na to zjawisko i poszerza jego definicję o fakt, że także na miliardach nośników pamięci pozostawiamy po sobie zdjęcia, filmy, notatki, które wraz ze zużytym sprzętem trafiają do miejsc gdzie nieużywane czekają na ponowne uruchomienie lub utylizację (więcej na temat autora i wystawy TUTAJ).
Wernisaż wystawy Rafała Urbańskiego zaplanowano na czwartkowe popołudnie (04.08). Początek o godz. 18.00 w Galerii ODA przy ul. Dąbrowskiego 5. Wystawa czynna będzie do 2 września.

Kolejny wernisaż wystawy to twórczość Katriny Sadrak, która zaprezentuje „IMAGO MUNDI #2 Konstrukty”- Niezwykle ważnym aspektem w malarstwie Katriny Sadrak jest wybór tematu, zdeterminowany poprzez jej fascynację astronomią i kosmologią. Jej obrazowania Wszechświata, z ukazaniem fascynujących detali i opracowaniem palety kolorów wyprzedziło o kilka lat to co możemy aktualnie zobaczyć na zdjęciach dostarczonych przez teleskop Jamesa Webba. Podtytuł wystawy dokładnie opisuje proces twórczy – tytułowy Konstrukt to wytwór umysłu mający spójny i często przy tym skomplikowany układ a astrofotografie z teleskopów Hubble’a czy Webba udowadniają, że artystka „przewidziała” jak mogą wyglądać struktury Wszechświata w skalach największych, dotknęła tym samym „Duszy (Wszech)świata” (Więcej na temat autorki i wystawy TUTAJ).
Wernisaż wystawy Katriny Sadrak zaplanowano na godz. 19.00 w Galerii ODA przy ul. Sieradzkiej 8. Wystawa czynna będzie do 4 września.
← powrót