Narodowe czytanie "Ballad i romansów"

Proszę określić gdzie leży problem:
5 + 4 =
Link
5 + 4 =
DSC_3884
"Ballady i romanse" Adama Mickiewicza były bohaterem XI odsłony ogólnopolskiej akcji „Narodowego Czytania”, która w sobotę (3.09) odbyła się w Mediatece 800-lecia. Spotkanie uświetnił koncert zespołu „Zelowskie dzwonki”.
 
W sobotę (3.09) w Mediatece 800-lecia odbyła się jedenasta odsłona ogólnopolskiej akcji "Narodowego Czytania" Uczestnicy wydarzenia z wielką przyjemnością oddali się wspólnej lekturze „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, w dwusetną rocznicę pierwszej ich publikacji. Po odczytaniu fragmentów twórczości narodowego wieszcza, nadszedł czas na część koncertową. Muzyczne wrażenia zapewnili artyści z grupy Zelowskie Dzwonki, jedyny w Polsce zespół grający na dzwonkach ręcznych.

"Zelowskie Dzwonki" to nie tylko zespół instrumentalny, ale przede wszystkim grupa młodych ludzi, którzy dobrze czują się w swoim towarzystwie. Wysiłek włożony przez dzwonkarzy przejawia się w ilościach i w jakości koncertów oraz w ilości absolwentów.
"Zelowskie Dzwonki" zagrały już setki koncertów, nie tylko w Polsce, ale również w Czechach, Niemczech i Holandii. Zespół istnieje przy Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Zelowie od 1999 r.
← powrót