Dzisiaj: Niedziela 27 listopada 2022

Jazz Scena Zamek z zespołem Cup of Time

Proszę określić gdzie leży problem:
5 + 2 =
Link
5 + 2 =
afisz 1 0 jazz-1
Piotrkowskie Muzeum zaprasza na XXIX koncert z cyklu Jazz Scena Zamek. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę (18.09) o godz. 18 w salach Zamku Królewskiego. Wstęp wolny.
 
Tym razem przed piotrkowską publicznością wystąpi zespół Cup of Time w koncercie pt: „Zbigniew Namysłowski najciekawszy polski kompozytor jazzowy”
Zespół zagra w składzie: Agnieszka Cypryk – skrzypce, Ryszard Borowski – flet, Rafał Grząka akordeon oraz Krzysztof Lenczowski – wiolonczela.

"Do pomysłu z wykorzystaniem kompozycji Zbigniewa Namysłowskiego dochodziliśmy stopniowo. Niezwykle cenimy go nie tylko jako wykonawcę i saksofonistę. Uważamy, że jest on najbardziej znaczącym polskim kompozytorem jazzowym. Ponieważ wszyscy znamy go osobiście, ułatwiło nam to decyzję, by zwrócić się do niego o materiał wyjściowy. Dostaliśmy szereg znakomitych tematów. Zaaranżowaliśmy je i za każdym razem grając te utwory odczuwamy sporą satysfakcję" - pisze założyciel i lider zespołu, znakomity flecista, kompozytor, aranżer i pedagog, Ryszard Borowski.

 
← powrót