Dzisiaj: Niedziela 27 listopada 2022

Filmowo o bezpieczeństwie

1
Prawie 700 uczniów piotrkowskich szkół wzięło udział w kolejnej odsłonie akcji "Edukacja filmowa – potrafię żyć inaczej". Młodzież obejrzała filmy "Ze wszystkich sił" oraz "Amy", które poprzedzono prelekcjami o bezpieczeństwie.

W piotrkowskim kinie Helios odbyła się kolejna odsłona akcji "Edukacja filmowa – potrafię żyć inaczej", która organizowana jest w ramach programu "Bezpieczne Miasto 2015". We wtorek (24.11) 190 uczniów z klas V-VI szkół podstawowych oraz z klas I – II szkół gimnazjalnych obejrzało filmy: "Ze wszystkich sił" oraz "Amy". Dzień później na projekcję filmu "Amy" zaproszono 500 uczniów szkół średnich.
Wszystkie projekcje poprzedzone były prelekcjami nt. zagadnień z zakresu bezpieczeństwa, znaczenia przyjaźni i tolerancji wobec ludzi oraz  budowania wzajemnych, poprawnych relacji dotyczących  bezpieczeństwa ekologicznego.
"Pogadanki" prowadzili pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, strażnik piotrkowskiej Straży Miejskiej oraz przedstawiciel Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta.