Dzisiaj: Piątek 27 stycznia 2023

Dzień Geodety w „Budowlance”

Proszę określić gdzie leży problem:
4 + 1 =
Link
4 + 1 =
SAM_6959
5 marca obchodzony jest Europejski Dzień Geodety i Geoinformacji. Święto geodetów w tym roku obchodzono także w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3. 
- Technikum Geodezyjne istnieje w naszej szkole od 1985 roku. Kierunek ten cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem – opowiada Edyta Wiernicka, dyrektor „Budowlanki” i dodaje, że święto geodetów w placówce zorganizowano w poniedziałek (7.03).

Tego dnia uczniowie wzięli udział w licznych konkursach, wykazali się wiedzą z zakresu przedmiotów zawodowych oraz przygotowali makiety ilustrujące treści geodezyjne.
Gościem specjalnym był doc. dr inż. Tadeusz Kośka, pracownik naukowy Politechniki Łódzkiej, który w wykładzie ,,Ochrona prawa własności jako podstawa działań geodezyjnych w przestrzeni” przybliżył młodzieży zagadnienia prawa własności w kontekście historycznym i współczesnym.

Na zakończenie obchodów uczniowie Technikum Geodezyjnego prezentowali kolegom z innych klas sprzęt geodezyjny, przygotowali konkursy i zagadki.
← powrót