"A deeper fake" w ODA

Proszę określić gdzie leży problem:
4 + 7 =
Link
4 + 7 =
KARAPUDA_COVER-768x402
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza w piątek (1.07) na wernisaż wystawy twórczości Arkadiusza Karapuda pt. „A Deeper Fake”. Początek o godz. 19.00 w Galerii ODA (ul. Dąbrowskiego 5).
 
„A deeper fake” to wystawa siedmiu wielkoformatowych prac malarza i dydaktyka warszawskiej ASP Arkadiusza Karapudy. Artysta porusza się w obszarze postprawdy, a jego obrazy używają narzędzi z pola sztuki do zmierzenia się z doświadczeniem bezsilności poznawczej. Chociaż informacje są dostępne łatwiej niż kiedykolwiek w historii, ogromnym wyzwaniem jest odróżnienie faktów od ich atrap, zwłaszcza w czasie wojny informacyjnej, gdy podważane są nawet zdjęcia ofiar i dokumentacja zniszczeń. Bezsilność poznawcza jest wzmacniana przez rozwój technologii wykorzystujących głębokie uczenie się sztucznej inteligencji (deepfake) i coraz bardziej realną możliwość zaistnienia fikcyjnych światów. Rosnącą popularnością cieszą się alternatywne teorie i całościowe wizje świata kwestionujące wiedzę naukową. Trudno uwierzyć na słowo, ale też niewiele daje zobaczenie czegoś na własne oczy.

Wernisaż wystawy zaplanowano na piątkowe popołudnie (1.07). Początek o godzinie 19.00 w Galerii ODA (ul. Dąbrowskiego 5). Wystawę będzie można podziwiać do 29 lipca.
← powrót