Dzisiaj: Niedziela 27 listopada 2022

30 lat "Aerobików"

Proszę określić gdzie leży problem:
2 + 5 =
Link
2 + 5 =
W tym roku 30-lecie istnienia obchodzi zespół taneczny „Aerobik”. W minioną sobotę (28.11) zorganizowano koncert jubileuszowy.

W 1985 roku przy Klubie Kultury „Jaskółczyn” Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej powstał zespół taneczny "Aerobik". W minioną sobotę (28.11) w hali sportowej ZSP nr 4 odbył się koncert z okazji jubileuszu 30-lecia grupy.
- Przez 30 lat w zespole przetańczyło 800 tancerzy. Stworzyliśmy około 120 choreografii i wystąpiliśmy w 250 koncertach w Polsce, Czechach i na Węgrzech. Zdobyliśmy blisko 200 nagród w konkursach i festiwalach o randze wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej – mówiła Magdalena Markiewicz, założyciel, choreograf i kierownik zespołu.

„Aerobik” zatańczył także dla Księżnej Yorku Sary Ferguson w koncercie na rzecz budowy dziecięcego hospicjum w Lipnicy oraz wziął udział w spotach reklamowych z Marcinem Żewłakowem w akcji „Widzę –Reaguję”.
- Koncertowaliśmy również z takimi gwiazdami sceny muzycznej, jak Kayah czy Afromental. Mamy za sobą współpracę m.in. z Krzysztofem Ibiszem, Jerzym Kryszakiem, Olivierem Janiakiem, Olą Szwed oraz Marcinem Prokopem – wyliczała Magdalena Markiewicz.

Koncert jubileuszowy zgromadził wielu fanów tańca. Wśród gości byli m.in. wiceprezydent Adam Karzewnik, władze PSM oraz przedstawiciele stowarzyszeń i środowisk Kultury, byłe tancerki oraz rodzice dzieci aktualnie tańczących.
Z okazji jubileuszu tancerze przygotowali barwne widowisko, w którym wystąpiły: „Aerobik”, „Grupa Akrobatyczna” oraz „Fabryka Cudów”. Nie zabrakło wspomnień oraz życzeń na kolejne lata, a całość zwieńczył tradycyjny urodzinowy tort.

← powrót