Aktualności

panie
Z okazji Dnia Kobiet Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała niespodziankę. Od wczoraj (8.03) w budynku głównym książnicy (ul. Jerozolimska 29) można oglądać wystawę „Panie na pocztówce artystycznej Agnieszki Illinicz-Kiełkiewicz”.
IMG_0023
Choć Dzień Kobiet przypada dziś (8.03) to w Ośrodku Edukacji Artystycznej wszystkie panie świętowały już wczoraj.
SAM_6959
5 marca obchodzony jest Europejski Dzień Geodety i Geoinformacji. Święto geodetów w tym roku obchodzono także w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3. 
sztuukaa
W naszym mieście przybędzie nowa mini-galeria. Tym razem będzie ona zlokalizowana w… cukierni. Dzieła sztuki będzie można obejrzeć pijąc kawę i przegryzając coś słodkiego w kawiarni przy ul. Słowackiego 1.
w jednym stali domkumidi
„W jednym stali domku” – spektakl teatralny wyprodukowany przez Miejski Ośrodek Kultury znalazł się w finale konkursu Internetowy Przegląd Uczniowskich Zespołów Teatralnych organizowanego przez Telewizję Polską.
03-03-2016

Pisanki ze sznurka

plakat2 - Kopia
Powoli zbliża się Wielkanoc. Nieodzownym elementem tych świąt są tradycyjne pisanki. Dziś (3.03) w Miejskiej Bibliotece Publicznej będzie można się dowiedzieć, jak zrobić innowacyjne pisanki ze…sznurka.
marzec_kulturalny
Rozpoczął się kolejny miesiąc, a co za tym idzie gotowy jest już marcowy "Informator Kulturalny". Znajdują się w nim informacje na temat imprez organizowanych w naszym mieście w ciągu najbliższy dni.
332 - Kopia
Szkoła Podstawowa nr 13 zaprasza wszystkich rodziców przyszłych pierwszoklasistów wraz ze swoimi pociechami na dzień otwarty, który w placówce zaplanowano na najbliższą sobotę (5.03).
01-03-2016

O krioterapii w MBP

plakat
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie ze Zbigniewem Kołbą, twórcą publikacji „Krioterapia. To warto wiedzieć”.
IMG_0026
W piątek (26.02) w naszym mieście skończyły się ferie zimowe. Już tradycyjnie w ostatni dzień wypoczynku na podsumowaniu minionych dwóch tygodni spotkali się podopieczni Ośrodka Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.