WEBINAR: Nowe zasady ubiegania się o pomoc publiczną w Polskiej Strefie Inwestycji

Obraz1
Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wraz z partnerem Kancelarią Dentons zapraszają na webinar dot. nowych zasad ubiegania się o pomoc publiczną w Polskiej Strefie Inwestycji.

Pod koniec 2021 r. zostały opublikowane istotne zmiany w przepisach regulujących warunki udzielania zwolnień podatkowych w Polskiej Strefie Inwestycji (PSI). Zapraszamy na webinarium o nowych zasadach ubiegania się o pomoc publiczną w Polskiej Strefie Inwestycji 16 marca br. o godz. 10:00-12:00.
PSI staje się z jednej strony jeszcze bardziej atrakcyjną zachętą dla inwestycji w Polsce, ale z drugiej strony pojawiają się także dodatkowe ograniczenia i przeszkody w jej stosowaniu, nie tylko ze względu na rozporządzenie nowelizujące, ale także w związku z przepisami Polskiego Ładu.
ŁSSE S.A. zaprasza na spotkanie online, w trakcie którego eksperci kancelarii Dentons, dr Michał Bernat oraz Aleksandra Siemieniec-Dulska, omówią zmiany w zasadach ubiegania się o decyzje o wsparciu, w tym nowy zakres informacji wymaganych we wniosku o wsparcie, a także:
·       Istotną zmianę reguł wsparcia dla dużych przedsiębiorców w województwie wielkopolskim,
·       Zniesienie 30% marginesu elastyczności w zakresie wydatków kwalifikowanych – skutki i sposoby podejścia do problemu
·       Nowe reguły wsparcia w zakresie reinwestycji oraz pomocy dla średnich przedsiębiorców,
·       Istotne nowości w zakresie wsparcia dla nowoczesnych usług dla biznesu oraz działalności badawczo-rozwojowej
·       Modyfikację listy i treści kryteriów jakościowych, w tym omówienie nowych kryteriów – wykorzystania potencjału zasobów ludzkich, tworzenia powiązań regionalnych, robotyzacji i automatyzacji procesów oraz inwestycji w odnawialne źródła energii
·       Kontrowersje wokół kwalifikowalności kosztów najmu, dzierżawy i leasingu
·       Dostosowanie zasad wsparcia do nowej mapy pomocy regionalnej
·       Zmiany dotyczące wsparcia wokół miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze
·       Podejście „projektowe” vs. podejście tradycyjne w rozliczaniu zwolnienia podatkowego w Polskiej Strefie Inwestycji (w związku z Polskim Ładem, praktyką fiskalną oraz bieżącym orzecznictwem).

FORMULARZ REJESTRACYJNY dostępny TUTAJ

​Za: https://www.wsparcie.sse.lodz.pl/