Dzisiaj: Piątek 27 stycznia 2023

„Nowa Elewacja” w nowym miejscu

Proszę określić gdzie leży problem:
4 + 7 =
Link
4 + 7 =
IMG_1311 (1280x1072)
Skwer Handlowy przy ul. Wojska Polskiego to kolejne miejsce do którego zawędrowała wystawa „Nowa Elewacja” prezentująca odnowione kamienice, które brały udział w corocznym konkursie.
Od kilku tygodni wystawa pojawia się w różnych miejscach na terenie miasta. Fotografie można było już podziwiać m.in. w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Miejskim Ośrodku Kultury, Muzeum, centrach handlowych "Echo" i "Focus Mall" oraz I LO.
Do 29 września wystawa będzie zaprezentowana w Skwerze Handlowym przy ul. Wojska Polskiego. Na ponad trzydziestu fotografiach ukazane są kamienice położone w obrębie najstarszej części Piotrkowa, które zostały nagrodzone w dziewięciu edycjach konkursu „Nowa Elewacja”.

- Wystawa jest dodatkowym uhonorowaniem prywatnych właścicieli nieruchomości za poczynione działania, wpływające na poprawę wizerunku nie tylko samych budynków, ale i całego miasta. Taka postawa jest ogromnych wsparciem dla samorządu, dla którego rewitalizacja jest jednym z priorytetowych zadań - opowiada prezydent Krzysztof Chojniak, pomysłodawca konkursu.
Przypominamy, że na przestrzeni 9 lat do konkursu „Nowa Elewacja” wpłynęły łącznie 44 zgłoszenia. Nagrodzono 35 kamienic.

Wystawa zaprezentowana w skwerze handlowym została wzbogacona o rysunki dzieci, które wzięły udział w konkursie poświęconym piotrkowskim kamienicom. Zadaniem najmłodszych było namalowanie – ich zdaniem – najładniejszych kamienic.
Prace dzieci można już oglądać, a pod koniec prezentacji wystawy zostaną wręczone nagrody za wykonanie najpiękniejszych prac.
← powrót