Dzisiaj: Piątek 27 stycznia 2023

"Nowa Elewacja" w Chrobrym

Proszę określić gdzie leży problem:
2 + 3 =
Link
2 + 3 =
IMG_0549
Wystawa zdjęć przedstawiająca odremontowane elewacje kamienic, laureatów konkursu "Nowa Elewacja", zawędrowała w kolejne miejsce. Tym razem fotografie można podziwiać w I Liceum Ogólnokształcącym.
Od kilku tygodni wystawa pojawia się w różnych miejscach na terenie miasta. Po wizycie m.in. w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Miejskim Ośrodku Klutury. Muzeum czy centrach handlowych "Echo" i "Focus Mall" wystawa dociera do szkół ponadgimnazjalnych. Pierwszą placówką oświatową na trasie wędrówki wystawy jest I Liceum Ogólnokształcące. 

Na ponad trzydziestu fotografiach ukazane są kamienice położone w obrębie najstarszej części Piotrkowa, które zostały nagrodzone w dziewięciu edycjach konkursu „Nowa Elewacja”.
- Wystawa jest dodatkowym uhonorowaniem prywatnych właścicieli nieruchomości za poczynione działania, wpływające na poprawę wizerunku nie tylko samych budynków, ale i całego miasta. Taka postawa jest ogromnych wsparciem dla samorządu, dla którego rewitalizacja jest jednym z priorytetowych zadań - opowiada prezydent Krzysztof Chojniak, pomysłodawca konkursu.

Przypominamy, że na przestrzeni 9 lat do konkursu „Nowa Elewacja” wpłynęły łącznie 44 zgłoszenia. Nagrodzono 35 kamienic.
Trwa jubileuszowa, dziesiąta edycja konkursu. Do końca lutego przyszłego roku będą przyjmowane zgłoszenia kamienic, których remont zakończył się w 2017 roku.
← powrót