Dzisiaj: Piątek 27 stycznia 2023

Miasto otwarte na inwestorów

Proszę określić gdzie leży problem:
3 + 6 =
Link
3 + 6 =
DSC_0003 (1280x821)
Dziś (27.10) w  hotelu  Mercure Vestil  zebrali się przedstawiciele firm, którzy odpowiedzieli na zaproszenie władz miasta. Celem spotkania było przedstawienie aktualnej oferty inwestycyjnej miasta oraz źródeł pozyskiwania pieniędzy unijnych na rozwój działalności.

Konferencję zainaugurował prezydent Krzysztof Chojniak.
- Jako samorząd mamy ograniczone instrumenty w tworzeniu warunków dla rozwoju przedsiębiorczości. Jednak robimy wszystko co w naszej mocy. Uchwałą „de minimis” wprowadziliśmy system ulg, utworzyliśmy Piotrkowską Strefę Aktywności Gospodarczej (PSAG), inicjujemy także spotkania, jak to dzisiejsze w celu tworzenia pozytywnego klimatu dla przedsiębiorców – przemawiał prezydent wyrażając nadzieję, że debata wskaże źródła do dalszego rozwoju firm biorących udział w spotkaniu.

W części pierwszej poruszono m.in. temat wsparcia rozwoju przedsiębiorstw w oparciu o pieniądze unijne. Następnie przybliżono zasady tworzenia oraz funkcjonowania w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, a także korzyści płynące z prowadzenia działalności na terenie strefy.
Na zakończenie przedsiębiorcy poznali aktualną ofertę inwestycyjną miasta, programy pro-inwestycyjne, jak wspomniana PSAG oraz zasady współpracy przedsiębiorców z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych w zakresie promocji gospodarczej regionów.
← powrót