Haering zatrudnia i... naucza

Proszę określić gdzie leży problem:
1 + 2 =
Link
1 + 2 =
Nawet 400 osób przyjmie do pracy w najbliższym czasie firma Haering, jedna z największych w naszym mieście. Niemieckie przedsiębiorstwo nie tylko rozwija hale produkcyjne, ale inwestuje w kształcenie przyszłej kadry.

Nawet 400 osób przyjmie do pracy w najbliższym czasie firma Haering, jedna z największych w naszym mieście. Dziś (2.11) z Jackiem Gałkiem, dyrektorem Haering Polska, o aktualnej sytuacji i planach rozwoju rozmawiał prezydent Krzysztof Chojniak.
- Obecnie pracuje u nas blisko 2 tysiące osób. Planujemy zatrudnić jeszcze 300-400 pracowników – zapowiada Jacek Gałek, dyrektor Haering Polska, który zwraca uwagę, że jedną z możliwości zatrudnienia w firmie jest nauka Akademii Hearinga, która od kilkunastu dni działa w nowo wybudowanej siedzibie.
Akademia rozpoczęła edukować w 2010 roku, a pierwsi absolwenci ukończyli ją dwa lata później.

Jak opowiada Dariusz Pytlewski, Dyrektor Handlowy Haering Polska, szkoła działa w systemie dualnym, czyli zajęcia teoretyczne są łączone z praktyką w firmie.
- Obecnie w Akademii uczy się około 200 osób. Wszyscy uczniowie w trakcie nauki otrzymują wynagrodzenie. Co roku chcemy przyjąć do szkoły około 100 osób, a dla najlepszych absolwentów czeka praca w naszej firmie – zapewnia dyrektor Pytlewski i dodaje, że nabór prowadzony jest w analogicznym terminie do tego obowiązującego w oświacie.

Równolegle Haering inwestuje w inne swoje obiekty. W budynku Akademii powstaje kantyna dla pracowników, przebudowę przechodzi siedziba firmy, remontowana jest także hala produkcyjna.

← powrót