2 tysiące miejsc pracy w Strefie

Obecnie największym pracodawcą w Piotrkowie jest firma Haering
Ponad 2 tysiące miejsc pracy powstało w Podstrefie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Piotrkowie Trybunalskim. Jednak to nie koniec bo na jej terenie przybyła kolejna firma.
Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna to wyodrębniony obszar województwa łódzkiego, na terenie której działalność gospodarcza może być prowadzona na preferencyjnych zasadach. Inwestorzy tutaj działający korzystają z pomocy publicznej z tytułu wspierania nowych inwestycji oraz tworzenia nowych miejsc pracy – wyjaśniają urzędnicy.

Piotrkowska podstrefa ma powierzchnię blisko 18 hektarów. Działają tutaj: firma Haering - światowy lider w branży obróbki skrawaniem, Huta Szkła „Feniks 2”, Reculer Sp. z o.o., a w 2013 r. zezwolenie na działalność otrzymała Huta Szkła „Anewal”, która w najbliższym czasie planuje zatrudnić około 20 osób. Jak informują urzędnicy piotrkowska podstrefa przekroczyła magiczną liczbę 2 tysięcy osób zatrudnionych na jej terenie.

Największym pracodawcą w strefie jest niemiecki Haering, który zatrudnia obecnie ponad 1,9 tys. osób, ale jak zapowiada prezes firmy Jacek Gałek na tym nie koniec gdyż w najbliższym okresie firma zatrudni około 300-400 osób.

- Choć nasza strefa jest mniejsza od tej w Radomsku to w przeliczeniu na jeden metr kwadratowy w Piotrkowie jest zatrudnionych dużo więcej pracowników. Ma to też odbicie w stopie bezrobocia. Na koniec października w naszym mieście wynosi ona 9,2 % i jest niższa od średniej krajowej i wojewódzkiej, a w Radomsku 11,1 % - zwraca uwagę Katarzyna Szokalska, Kierownik Biura Planowania Rozwoju Miasta.

Radomszczańska Podstrefa ŁSSE ma powierzchnię 140 hektarów i zatrudnionych jest w niej około 3,5 tys. osób.