Piotrcovia zagra z Jarosławiem

Proszę wpisać wynik dodawania:
Proszę wpisać wynik dodawania:
zdjęcie
W środę (23.10) szczypiornistki MKS Piotrcovia na własnym parkiecie zmierzą się z EUROBUD JKS Jarosław. Początek meczu o godz. 18.

Podopieczne Krzysztofa Przybylskiego w poprzedniej kolejce, po dość nerwowym spotkaniu, uległy zespołowi z Koszalina 31:23.
Mimo, że przed spotkaniem w roli faworyta stawiane były zawodniczki z województwa zachodniopomorskiego, po raz kolejny to parkiet weryfikował poczynania szczypiornistek.
Pierwsza połowa zakończyła się minimalnym prowadzeniem podopiecznych Anity Unijat i Waldemara Szafulskiego 14:11.
Po zmianie stron lepiej lekcję w szatni odrobiły piotrkowianki, które od 36 minuty zaczynały odrabiać straty i 4 minuty później złapały kontakt bramkowy z gospodyniami. W 46 minucie podopieczne Krzysztofa Przybylskiego doprowadziły do remisu 20:20, by za chwilę zmarnować szansę na prowadzenie w spotkaniu.
Następnie w krótkim odstępie czasu boisko musiały opuścić obie Brazylijki reprezentujące barwy MKS Piotrcovia: trzymająca obronę Danielle Joia (z powodu gradacji kar) oraz Macedo, która otrzymała bezpośrednią czerwoną kartkę za faul na Gabrieli Urbaniak. Sztab szkoleniowy piotrkowianek miał zastrzeżenia do tych decyzji sędziów, które jak się później okazało miały decydujące znaczenie w kontekście końcowego wyniku spotkania.
Od tego momentu koszalinianki zaczęły budować przewagę bramkową, której nie oddały do końca meczu.

Piłka Ręczna Koszalin - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 31:23 (14:11)
PRK: Sach, Prudzienica - Han 1, Urbaniak 2, Mazurek 3, Mączka 5, Tracz 3, Wołownyk, Rycharska 4, Nowicka, Smoling 7, Borysławska, Tomczyk 1, Andrijczuk 5.
Piotrcovia: Kolasińska, Sarnecka, Opelt - Joia 2, Klonowska 1, Oreszczuk 2, Dorsz, Ciura 2, Sobecka 6, Belmas, Gajewska 1, Małecka, Macedo 9.

Szansa na rehabilitację będzie już w najbliższą środę. Tym razem, w meczu 6. kolejki sezonu 2019/2020 PGNiG Superligi we własnej hali szczypiornistki Piotrcovii podejmą EUROBUD JKS Jarosław. Rywalki tydzień wcześniej uległy aktualnym Mistrzyniom Polski drużynie MKS "Perła" Lublin. Początek spotkania o godz. 18.