Ubiegamy się o dofinansowanie na elektryczne autobusy

Proszę wpisać wynik dodawania:
Proszę wpisać wynik dodawania:
zdjęcie
Piotrków Trybunalski ubiega się o 22 miliony złotych dofinansowania na wymianę taboru MZK. Pieniądze pozwoliłyby na zakup 10 elektrycznych autobusów.
Podczas październikowej sesji Rady Miasta radni uchwalili Plan Zrównoważonej Mobilności, którego jednym z założeń jest rozwój niskoemisyjnego i zintegrowanego transportu publicznego w Piotrkowie Trybunalskim (więcej o planie piszemy TUTAJ).
Przyjęcie dokumentu było koniecznym warunkiem, aby móc ubiegać się o pieniądze zewnętrzne na dofinansowanie wymiany taboru MZK na autobusy elektryczne.
- Pod koniec grudnia złożyliśmy aplikację o unijne dofinansowanie zakupu 10 autobusów elektrycznych o pojemności co najmniej 70 osób - informuje Jolanta Kopeć, kierownik Biura Partnerstwa i Funduszy i dodaje.
- Oprócz zakupu "emzetek" projekt zakłada także zakup i montaż 3 szybkich ładowarek pantografowych oraz 10 wolnych ładowarek zajezdniowych plug-in, a także zagospodarowanie terenu pętli wraz z infrastrukturą tam funkcjonującą.

Elektryczne autobusy mają zostać przeznaczone przede wszystkim do obsługi najbardziej wykorzystywanych linii komunikacji miejskiej nr 2, 6 i 7, a uzupełniająco także do obsługi innych linii.

Zgodnie z projektem punkty szybkiego ładowania zlokalizowane byłyby na pętlach autobusowych linii 2, 6 i 7, tj.:
- Dmowskiego F.M.G. „PIOMA” – 2 stanowiska;
- Słowackiego Osiedle – 1 stanowisko.
Zaś punkty wolnego ładowania na terenie istniejącej zajezdni autobusowej przy ul. Krakowskie Przedmieście.

Całkowity koszt projektu to ponad 33 mln zł, a miasto wnioskuje o dofinansowanie w wysokości około 22 mln zł.