Dzisiaj: Niedziela 23 września 2018

Tomasz Bagiński chwali mediatekę

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
8 + 6 =
zdjęcie
Plany budowy mediateki odbijają się coraz większym echem w świecie kultury i nauki. Bardzo dobrze o piotrkowskim projekcie mówi m.in. nominowany do Oscara Tomasz Bagiński.
Choć budowa jeszcze nie wystartowała to piotrkowska mediateka stała się ambasadorem Piotrkowa Trybunalskiego w świecie. Piszą o niej uznane polskie media branżowe, a świetne recenzje wystawiają najwięksi polscy twórcy.

W ostatnich tygodniach o budowie multimedialnego centrum nauki i kultury mogliśmy przeczytać m.in. w dzienniku „Rzeczpospolita”, tygodniku „Niedziela” oraz w dwóch branżowych portalach internetowych zajmujących się inwestycjami: www.propertydesign.pl oraz www.eurobuildcee.com. Decyzję o budowie doceniła także Polska Agencja Prasowa, która również opisuje piotrkowski projekt (TUTAJ).

Pomysł budowy mediateki to jednak nie tylko temat medialny, ale przede wszystkim szansa rozwoju dla Piotrkowa Trybunalskiego. Na ten fakt zwracają uwagę uznane autorytety w dziedzinie kultury i nauki. W ostatnich dniach dotarła do nas opinia Tomasza Bagińskiego, polskiego rysownika, animatora i reżysera, laureata wielu nagród, którego animacja „Katedra” była nominowana do Oscara.

- Budowa nowoczesnej biblioteki łączącej wiele funkcji, będącej nowym centrum kulturalnym miasta to rozwiązanie dobre i ważne dla rozwoju Piotrkowa Trybunalskiego. Z pewnością będzie to miejsce wspólne dla wielu pokoleń piotrkowian – mówi Tomasz Bagiński podkreślając wartość tego projektu dla młodzieży rozwijającej swoje pasje i zainteresowania.
- Wyobraźnia i wrażliwość potrzebuje miejsc, w których może kwitnąć. Bez wyobraźni - nie ma kultury. Bez kultury nie ma miast, nie ma też państw i narodów – podkreśla Tomasz Bagiński podsumowując: z całego serca popieram budowę tej nowatorskiej placówki.
← powrót