Na terenie stadionu miejskiego „Concordia” powstanie kolejny kompleks boisk. Tym razem w ich skład wejdzie boisko do piłki nożnej ze sztuczną trawą oraz boisko wielofunkcyjne o poliuretanowej nawierzchni.
We wtorek  (12.11) w kościele oo. Jezuitów odbył się koncert laureatów XXI konkursu „Rzeczpospolita Niepodległa”. Konkurs recytatorski jest nieodzownym elementem piotrkowskich obchodów święta niepodległości.
 
Zapraszamy do obejrzenia filmu przedstawiającego plac NIepodległości, po kompleksowej przebudowie, wieczorową porą.
W Mediatece 800-lecia startuje kino studyjne "Piksel". Inaugurację zaplanowano na czwartek (14.11).
Tomasz Balcerek otrzymał wyróżnienie specjalne podczas XIII edycji Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”.
Trwa modernizacja ulicy Wojska Polskiego. Na remontowanym odcinku roboty prowadzone są na kilku frontach.
11 listopada tego roku przypada 101. rocznica odzyskania przez nasz kraj Niepodległości. Piotrkowianie w sposób uroczysty i podniosły świętowali tę ważną dla każdego Polaka datę. Zapraszamy do obejrzenia relacji z obchodów.
Zbigniew Skrzek dołączył do zaszczytnego grona Honorowych Obywateli Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Uroczystość wręczenia tytułu odbyła się dziś (10.11) po mszy hubertowskiej odprawionej w kościele oo. Bernardynów.
Już po raz dziesiąty piotrkowianie spotkali się na wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych organizowanym z okazji Święta Niepodległości. Koncert rokrocznie odbywa się w wigilię 11 listopada.
101 sadzonek drzew miododajnych i akompaniament Miejskiej Orkiestry Dętej. Tak wyglądał event ekologiczny, który odbył się dziś (10.11) na wyremontowanym placu Niepodległości.