Znana polska wokalistka – Olga Szomańska zaśpiewa w naszym mieście. W repertuarze polskich kolęd piosenkarkę będzie można usłyszeć już w sobotę (20.01) w Kościele Akademickim Panien Dominikanek.
Do końca lutego można zgłaszać aplikacje do jubileuszowej dziesiątej edycji konkursu „Nowa Elewacja”. Udział mogą wziąć w nim właściciele budynków, które w 2017 roku przeszły renowację.
Tuż przy zjeździe na trasę A1 ma stanąć nowy kompleks handlowy. Miasto podpisało z inwestorami porozumienie dotyczące przebudowy infrastruktury drogowej w tym rejonie.
Podinsp. Krzysztof Mikułowski został p.o. Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim. We wtorek (16.01) z nowym szefem piotrkowskich policjantów spotkał się prezydent Krzysztof Chojniak.
Piotrków Trybunalski znalazł się na dziesiątym miejscu wśród miast na prawach powiatu w rankingu przygotowywany przez Związek Powiatów Polskich. Już po raz kolejny nasze miasto obroniło pozycję w czołowej „dziesiątce” prestiżowego zestawienia.
30 stycznia na terenie województwa łódzkiego startuje kwalifikacja wojskowa. W naszym mieście komisja rozpocznie pracę 19 lutego.

W środę (17.01) w Zamku Królewskim odbędzie się pięćdziesiąta Sesja Rady Miasta. Obrady będą miały uroczysty charakter i zakończą rok 800-lecia Piotrkowa Trybunalskiego rozpoczynając jednocześnie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
W niedzielę (14.01) w Starostwie Powiatowym odbyło się świąteczno-noworoczne spotkanie piotrkowskich pszczelarzy. Było ono okazją nie tylko do złożenia życzeń, ale także podsumowania minionego roku.
15-01-2018

Inwestycje 2018

Aż 100 milionów złotych magistrat wyda na inwestycje w 2018 roku. Zapraszamy do zapoznania się z planami inwestycyjnymi miasta na najbliższe miesiące.
W niedzielny (14.01) wieczór w Ośrodku Działań Artystycznych odbyła się promocja najnowszego albumu wydanego w serii „Artyści Piotrkowscy”. Książka została poświęcona Barbarze Urbańskiej-Miszczyk.