Dzisiaj: Wtorek 07 kwietnia 2020

Zainspiruj innych do pozostania w domu, pokazując, co wartościowego i ciekawego można zrobić, nie opuszczając czterech ścian. Weź udział w konkursie i pomóż w zwalczaniu koronowirusa.
Piotrkowski magistrat złożył wniosek w ramach programu „Zdalna szkoła” o dofinansowanie zakupu komputerów dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji. W ramach rządowego programu miasto kupi 46 laptopów z dostępem do Internetu, niezbędnym oprogramowaniem i  ubezpieczeniem.

W związku z utrudnieniami w odbiorze odpadów komunalnych związanymi z pandemią koronawirusa, następuje przesunięcie terminu odbioru odpadów komunalnych segregowanych w sektorze III dla zabudowy jednorodzinnej.

W sytuacji zagrożenia epidemicznego w jakiej się znajdujemy piotrkowski magistrat wspiera piotrkowskie szpitale. Dzisiaj (04.06) Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak przekazał lecznicom niezbędny do ochrony przed zakażeniem koronawirusem sprzęt.

O życiu miasta w nadzwyczajnych okolicznościach z Beatą Hołubowicz-Stachaczyk rozmawiał w piątek (3.04) prezydent Krzysztof Chojniak. Zapraszamy do wysłuchania audycji.
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie informuje, że przegłosowanie ustaw związanych z tzw. tarczą antykryzysową oznacza także przedłużenie ważności wydanych orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności oraz kart parkingowych.
03-04-2020

Nowe oblicze bloku

Nie tylko lepsza funkcjonalność, ale zdecydowana poprawa estetyki – to zalety remontu elewacji i wymiany balkonów w jednym z bloków przy ul. Krasickiego.
Piotrkowskie Centrum Profilaktyczno-Terapeutyczne Pomarańczowa Linia w czasie kryzysu epidemiologicznego uruchamia telefoniczną pomoc psychologiczną i terapeutyczną.
Ponad 150 miejsc w Piotrkowie Trybunalskim przygotowano dla osób, które będą zmuszone odbywać kwarantannę.
Piotrków Trybunalski wzbogaci się o kolejnych nowoczesny obiekt sportowo-rekreacyjny. Kompleks jeszcze w tym roku powstanie przy ul. Rzecznej.