Bluesowe granie w SKYY Pub

Proszę wpisać wynik dodawania:
Proszę wpisać wynik dodawania:
zdjęcie
Stowarzyszenie Loża Kulturalna Stare Miasto zaprasza na koncert bluesowy w wykonaniu Pawła Szymańskiego. Początek w niedzielę (10.11) o godz. 18.00.
Paweł Szymański występuje solo jako tzw. człowiek – orkiestra (muzyka, teksty, wokal, gitara akustyczne, gitara rezofoniczna, gitara dwunastostrunowa, harmonijka ustna). Bywał bluesmanem („Dziecko Rawy Blues” - w latach 1993-2014 wystąpił dziewięć razy solo na głównej scenie Spodka), występował na OPPA (dwukrotnie w Złotej Piątce), rozgrzewał publiczność przed koncertami artystów z różnych światów muzycznych (np. Magda Umer i TSA, nagrywał z muzykami spod znaku country, blues, bluegrass, folk itp.
Po ukazaniu się płyty „Południowy wiatr” Rafał Chojnacki na łamach portalu www.folkowa.art.pl napisał: „Szymański nawiązuje stylistyką do klasyków polskiej ballady z poetyckim tekstem, takich jak Andrzej Garczarek czy Tomasz Szwed. Nawet bardziej żywiołowe utwory okraszone zostały mądrymi i przemyślanymi tekstami. Mało kto potrafi dziś tak trafnie i obrazowo mówić o prostych sprawach.”
W latach 2009-2017 ukazały się cztery płyty z autorskim materiałem Pawła Szymańskiego.
Ostatnia płyta „Szpital Św. Jakuba” (2017 r.) jest powrotem do starego bluesa.

Koncert, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Loża Kulturalna Stare Miasto, odbędzie się w SKYY PUB, wstęp wolny.