Bajka o kolorowym mieście

Proszę wpisać wynik dodawania:
Proszę wpisać wynik dodawania:
zdjęcie
„Kolory Miasta” to tytuł wyjątkowej bajki ekologicznej, która przez trzy dni prezentowana będzie w Miejskim Ośrodku Kultury. Spektakle wystawiane są dla uczniów wszystkich piotrkowskich szkół podstawowych.
Już po raz kolejny uczniowie klas I-III piotrkowskich szkól podstawowych będą mieli okazję wziąć udział w zajęciach edukacji ekologicznej dotyczącej prawidłowego segregowania odpadów komunalnych. Spektakle zaplanowano na poniedziałek, wtorek i środę (12-14.11).
- Poprzez ten wyjątkowy interaktywny spektakl dzieci nauczą się jak należy postępować, aby nasze miasto, stało się ekologiczne i kolorowe – mówi Dorota Kosterska, kierownik Referatu Gospodarowania Odpadami Komunalnymi, który zorganizował pokazy bajki.

„Kolory Miasta” piotrkowskim uczniom prezentuje teatr „Kultureska”. Bohaterowie bajki przypomną dzieciom do jakich kolorów pojemników wyrzucamy konkretne śmieci. Dzieci w trakcie przedstawienia będą miały okazję powtórzyć zasady segregacji odpadów, a także samodzielnie podzielić je na scenie. Poznają pojęcie recyklingu, a także odpady, które można poddać temu procesowi.
Ponadto ponownie spotkają się z pojęciem niskiej emisji, smogu i jego szkodliwości.