Proszę wpisać wynik dodawania:
Proszę wpisać wynik dodawania:

Harmonogramy odbioru odpadów komunalnych są umieszczone na stronach internetowych firm wykonujących usługę w poszczególnych sektorach.

Sektor I - FIRMA HAK: link do strony
Sektor II - FIRMA EKOM: link do strony
Sektor III - FIRMA JUKO: link do strony

UWAGA: Wywóz odpadów będzie realizowany od godz. 6.00 sprzed posesji.

Stawki obowiązujące od 31.10.2019 r.

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego nr XI/175/19 Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego z dnia 25 września 2019 r. w sprawie wyboru metody ustalania opłaty i stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi ustala się miesięczną stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za zbieranie w sposób selektywny  powstałych  na  terenie  nieruchomości odpadów komunalnych
w wysokości:
 - 11 zł za jednego mieszkańca.
W przypadku niedopełnienia przez właściciela nieruchomości obowiązku selektywnego zbierania odpadów komunalnych, miesięczna stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosić będzie  trzykrotność  ww. stawki i określona zostanie w drodze postępowania administracyjnego.

W związku z ww. zmianą do złożenia nowej deklaracji zobowiązani są właściciele nieruchomości, którzy dotychczas deklarowali zbieranie odpadów komunalnych w sposób nieselektywny (zmieszany). W przypadku niezłożenia ww. deklaracji zostanie wszczęte postępowanie administracyjne w trybie Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku – Ordynacja podatkowa, mające na celu określenie w drodze decyzji wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi z narzuconym ustawą bezwzględnym obowiązkiem selektywnego sposobu zbierania odpadów komunalnych.

Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi TUTAJ lub do pobrania poniżej. Można ją również złożyć elektronicznie przez epuap.gov.pl. W tym celu należy pobrać załącznik >>> otworzyć np. w programie Acrobat Reader >>> wypełnić i zapisać >>> przejść do e-formularza na ePUAP >>> zaadresować pismo w polu Dodaj/zmień adresata wpisując: Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego >>> dołączyć do pisma plik deklaracji >>> podpisać np. Profilem Zaufanym >>> Wysłać.

Wykaz podmiotów odbierających odpady komunalne od właścicieli nieruchomości z terenu miasta Piotrkowa Trybunalskiego  (TUTAJ)

Wykaz zbierających zużyty sprzet elektyczny i elektroniczny pochodzący z gospodarstw domowych zlokalizowanych na terenie gminy Miasto Piotrków Trybunalski (tutaj)

Uchwała nr XV/200/15 Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego z dnia 29 października 2015 r. określa podział Miasta Piotrkowa Trybunalskiego na sektory. W celu zorganizowania odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości dokonuje się podziału obszaru Miasta Piotrkowa Trybunalskiego na trzy sektory. Jeśli chcesz sprawdzić, do którego rejonu należy Twoja nieruchomość zobacz TUTAJ lub w załączniku na dole strony.

Podstawa prawna

1) Uchwała nr XI/175/19 Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego z dnia 25 września 2019 r. w sprawie wyboru metody ustalania opłaty i stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi
2) Uchwała nr XXXV/435/17 Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego z dnia 22 lutego 2017 r. w sprawie określenia terminu, częstotliwości oraz trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi
3) Uchwała nr XXXV/433/17 Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego z dnia 22 lutego 2017 r. zmieniająca uchwałę w sprawie określenia regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Piotrkowa Trybunalskiego
4) Uchwała nr XXXV/434/17 Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego z dnia 22 lutego 2017 r. w sprawie ustalenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, w zamian za uiszczoną opłatę
5) Uchwała nr XV/200/15 Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego z dnia 29 października 2015 r. w sprawie podziału Miasta Piotrkowa Trybunalskiego na sektory
6) Uchwała nr XI/176/19 Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego z dnia 25 września 2019 r. w sprawie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, składanej przez właścicieli nieruchomości.
7) Ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach
8) Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa
9) Ustawa z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach